Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ — 45g
As of 4 Oct 2026, Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ 45g is cheapest at Pak'nSave at $5.00 ($3.31/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.50 at Woolworths NZ (4 Oct); highest: $5.00 — currently $5.00 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.64/100g
- Average
- $3.30/100g
- Highest
- $3.66/100g
Pak'nSave · 45gNow$3.31/100g
Pak'nSave · 5 x 18gNow$4.21/100g
New World · 5 x 18gNow$4.88/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$1.64/100g
6 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Doritos | 45g | $5.00 | $3.31/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 5 x 18g | $3.79 | $4.21/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 5 x 18g | $4.39 | $4.88/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 100g | $2.79 | $1.64/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $2.50 | — | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

DoritosBest
Woolworths NZcorn chips cheese supreme · 100g$2.50
Pak'nSavecorn chips cheese supreme · 100g$1.64/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCheese Supreme Corn Chips · NZ · 45g$3.31/100g$5.00
Pak'nSaveCheese Supreme · 5 x 18g$3.66/100g$3.29
Pak'nSaveCheese Supreme · 5 x 18g$4.21/100g$3.79
New WorldCheese Supreme · 5 x 18g$4.88/100g$4.39
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ 45g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.00 ($3.31/100 g).
- What is the unit price of Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ 45g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.31/100g.
- What is the lowest price ever for Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ 45g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Doritos Cheese Supreme Corn Chips · NZ 45g is $2.50 at Woolworths NZ (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.00 at Pak'nSave.

