Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand — 100g
As of 4 Oct 2026, Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand 100g is cheapest at Pak'nSave at $7.39 ($1.45/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $4.50 at Woolworths NZ (14 Jul); highest: $7.39 — currently $7.39 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.37/100g
- Average
- $1.37/100g
- Highest
- $1.96/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.45/100g
New World · 255gNow$2.07/100g
Pak'nSave · 510gLast seen 14 Jul$1.37/100g
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lee Kum Kee | 100g | $7.39 | $1.45/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 255g | $5.29 | $2.07/100g | In stock | 4 Oct | |
| Lee Kum Kee | 100g | $6.99 | $1.37/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 510g | $6.99 | $1.37/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Lee Kum Kee | 255g | $4.50 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Lee Kum KeeBest
Woolworths NZAsian Oyster · 255g$4.50Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePanda Brand · 100g$1.37/100g$6.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePanda Brand Oyster Sauce · 510g$1.37/100g$6.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSavePanda Brand · 100g$1.45/100g$7.39
New WorldAsian Oyster · 255g$2.07/100g$5.29
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand 100g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $7.39 ($1.45/100 g).
- What is the unit price of Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand 100g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.45/100g.
- What is the lowest price ever for Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Lee Kum Kee Oyster Sauce Panda Brand 100g is $4.50 at Woolworths NZ (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $7.39 at Pak'nSave.
