Cooks & Ko Green Mung Beans — 4kg

As of 4 Oct 2026, Cooks & Ko Green Mung Beans 4kg is cheapest at Pak'nSave at $15.99 ($4.00/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $15.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $15.99 — currently $15.99 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$15.99
Average
$15.99
Highest
$15.99
Lowest ever
$15.99 · Oct '26
Highest ever
$15.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Cooks

    CooksCheapest

    Cooks & Ko Green Mung Beans · 4kg

    $4.00/1kg$15.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Cooks

    CooksCheapest

    Cooks & Ko Green Mung Beans · 4kg

    $4.00/1kg$15.99Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Cooks

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Cooks & Ko Green Mung Beans 4kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $15.99 ($4.00/1 kg).
What is the unit price of Cooks & Ko Green Mung Beans 4kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.40/100g.
What is the lowest price ever for Cooks & Ko Green Mung Beans 4kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Cooks & Ko Green Mung Beans 4kg is $15.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $15.99 at Pak'nSave.