Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ — 35g
As of 4 Oct 2026, Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g is cheapest at Pak'nSave at $2.49 ($7.11/100 g) in New Zealand — about 9% below the 2-retailer average of $2.74.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $2.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $8.26 — currently $2.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $2.49
- Average
- $2.53
- Highest
- $3.00
2% below average
17 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | 35g | $2.49 | $7.11/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 35g | $2.99 | $8.54/100g | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 35g | $8.26 | $8.26/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Old El Paso | 35g | $3.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $2.49 ($7.11/100 g).
- How much does Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g cost?
- Prices range from $2.49 to $2.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $2.74.
- What is the unit price of Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $7.11/100g.
- Which supermarkets sell Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g?
- Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Nachos Spice Mix · NZ 35g is $2.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.49 at Pak'nSave.
