Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips — 5 x 18g
As of 4 Oct 2026, Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips 5 x 18g is cheapest at Pak'nSave at $3.79 ($4.21/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.79 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $5.29 — currently $3.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 5 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.93/100g
- Average
- $1.10/100g
- Highest
- $1.76/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.00/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.70/100g
New World · 300gNow$1.76/100g
New World · 100gNow$2.29/100g
Pak'nSave · 5 x 18gNow$4.21/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$0.93/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
31 prices recorded · 14 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Doritos | 100g | $2.99 | $1.00/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Doritos | 100g | $2.89 | $1.70/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 300g | $3.99 | $1.76/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 100g | $3.89 | $2.29/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 5 x 18g | $3.79 | $4.21/100g | In stock | 4 Oct | |
| Doritos | 100g | $2.79 | $0.93/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $2.79 | $1.64/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $2.89 | $1.70/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $5.29 | $1.76/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $5.29 | $1.76/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $3.89 | $2.29/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Doritos | 100g | $2.50 | — | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

DoritosBest
Pak'nSaveThai Sweet Chilli · 100g$0.93/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveThai Sweet Chilli Corn Chips · 100g$1.00/100g$2.99
Pak'nSaveThai Sweet Chilli Corn Chips · #5036440_ea_000pns · 100g$1.05/100g$1.79Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSaveThai Sweet Chilli Corn Chips · 100g$1.64/100g$2.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveThai Sweet Chilli Corn Chips · #5036440_ea_000pns · 100g$1.70/100g$2.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveThai Sweet Chilli Corn Chips · #5036440_ea_000pns · 100g$1.70/100g$2.89
New WorldThai Sweet Chilli Corn Chips · 300g$1.76/100g$3.99
New WorldThai Sweet Chilli Corn Chips · #5017468_ea_000nw · 100g$1.76/100g$5.29Last seen 15 Jul · not compared
New WorldThai Sweet Chilli · 100g$1.76/100g$5.29Last seen 15 Jul · not compared
New WorldThai Sweet Chilli Corn Chips · 100g$2.29/100g$3.89Last seen 15 Jul · not compared
New WorldThai Sweet Chilli Corn Chips · #5036440_ea_000pns · 100g$2.29/100g$3.89
Pak'nSaveThai Sweet Chilli · 5 x 18g$4.21/100g$3.79
Woolworths NZThai Sweet Chilli Corn Chips · #5036440_ea_000pns · 100g$2.50
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips 5 x 18g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.79 ($4.21/100 g).
- What is the unit price of Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips 5 x 18g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.21/100g.
- What is the lowest price ever for Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips 5 x 18g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Doritos Thai Sweet Chilli Corn Chips 5 x 18g is $1.79 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.79 at Pak'nSave.

