Vitapet Pet Milk Standard — 100ml
Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $8.39. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 4 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.65/100ml
- Average
- $0.69/100ml
- Highest
- $3.80/100ml
At the average price
New World · 100mlNow$0.69/100ml
New World · 100mlNow$1.05/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.65/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$0.65/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$0.65/100ml
Pak'nSave · 100mlLast seen 15 Jul$1.00/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
20 prices recorded · 11 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vitapet | 100ml | $6.89 | $0.69/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Vitapet | 100ml | $3.99 | $1.05/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Vitapet | 1L | $6.49 | $0.65/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitapet | 100ml | $6.49 | $0.65/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitapet | 380ml | $3.80 | $1.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitapet | 100ml | $3.80 | $1.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitapet | 100ml | $3.80 | $1.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitapet | 100ml | $6.49 | $6.49/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$6.89$0.69/100mlBest
Vitapet · 100ml
$3.99$1.05/100ml
Vitapet · 100ml
$6.49$0.65/100ml
Vitapet · 1L
$6.49$0.65/100ml
Vitapet · 100ml
$3.80$1.00/100ml
Vitapet · 380ml
$3.80$1.00/100ml
Vitapet · 100ml
$3.80$1.00/100ml
Vitapet · 100ml
$6.49$6.49/100ml
Vitapet · 100ml
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

VitapetBest
Pak'nSavePet Milk · 1L$0.65/100ml$6.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePet Milk · 100ml$0.65/100ml$6.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveMilk Pet · 100ml$0.65/100ml$6.49Last seen 15 Jul · not compared
New WorldPet Milk · 100ml$0.69/100ml$6.89
Pak'nSave100ml$1.00/100ml$3.80Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSavePet Milk · 380ml$1.00/100ml$3.80Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMilk Pet · 100ml$1.05/100ml$3.99
Pak'nSavePet Milk · 100ml$6.49/100ml$6.49Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Vitapet Pet Milk Standard 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Vitapet Pet Milk Standard 100ml is $3.49 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
