Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo — 250g

As of 4 Oct 2026, Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo 250g is cheapest at New World at $9.09 ($3.64/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $9.09 — currently $9.09 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$7.49
Average
$7.49
Highest
$7.49
Lowest ever
$7.49 · Oct '26
Highest ever
$9.09 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo

    Bertagni Spinach & Ricotta RavioloCheapest

    250g

    $3.00/100g$7.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo

    Bertagni Spinach & Ricotta RavioloCheapest

    250g

    $3.00/100g$7.49Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo 250g cheapest?
New World has the lowest price at $9.09 ($3.64/100 g).
What is the unit price of Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo 250g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $3.64/100g.
What is the lowest price ever for Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bertagni Spinach & Ricotta Raviolo 250g is $7.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $9.09 at New World.