Datu Puti Original Soy Sauce — 1L

As of 4 Oct 2026, Datu Puti Original Soy Sauce 1L is cheapest at Pak'nSave at $5.29 ($0.53/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.29 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $5.29 — currently $5.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.29
Average
$5.29
Highest
$5.29
Lowest ever
$5.29 · Jul '26
Highest ever
$5.29 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Datu Puti

    Datu PutiCheapest

    Datu Puti Original Soy Sauce · 1L

    $0.53/100ml$5.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Datu Puti

    Datu PutiCheapest

    Datu Puti Original Soy Sauce · 1L

    $0.53/100ml$5.29Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Datu Puti Original Soy Sauce 1L cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.29 ($0.53/100 ml).
What is the unit price of Datu Puti Original Soy Sauce 1L?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.53/100ml.
What is the lowest price ever for Datu Puti Original Soy Sauce 1L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Datu Puti Original Soy Sauce 1L is $5.29 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.29 at Pak'nSave.

Categories