Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk — 1L
As of 4 Oct 2026, Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk 1L is cheapest at Pak'nSave at $6.79 ($3.40/1 L) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.40 at Woolworths NZ (7 Jul); highest: $7.49 — currently $6.79 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.33/100ml
- Average
- $0.33/100ml
- Highest
- $0.34/100ml
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 1L | $6.79 | $0.34/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Meadow Fresh | 2L | $6.59 | $0.33/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Meadow Fresh | 1L | $6.59 | $0.33/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Meadow Fresh | 2L | $7.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Meadow FreshBest
Pak'nSaveFresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk · 1L$3.30/1L$6.59Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveStrawberry · 2L$3.30/1L$6.59Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveFresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk · 1L$3.40/1L$6.79
Woolworths NZStrawberry · 2L$7.49Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk 1L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.79 ($3.40/1 L).
- What is the unit price of Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk 1L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.34/100ml.
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Calci Strong Super Strawberry Flavoured Milk 1L is $6.40 at Woolworths NZ (7 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.79 at Pak'nSave.