Vitasoy Soy Milk Milky Regular — 1L
Lowest recorded price: $3.39 at Woolworths NZ (7 Jul); highest: $5.39. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.35/100ml
- Average
- $0.39/100ml
- Highest
- $0.39/100ml
At the average price
10 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vitasoy | 1L | $3.89 | $0.39/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Vitasoy | 1L | $3.49 | $0.35/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitasoy | 1L | $3.89 | $0.39/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitasoy | 1L | $5.09 | $0.51/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Vitasoy | 1L | $4.80 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$3.89$0.39/100mlBest
Vitasoy · 1L
$3.49$0.35/100ml
Vitasoy · 1L
$3.89$0.39/100ml
Vitasoy · 1L
$5.09$0.51/100ml
Vitasoy · 1L
$4.80
Vitasoy · 1L
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

VitasoyBest
Pak'nSaveOriginal · 1L$3.49/1L$3.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOriginal Soy Milk · NZ · 1L$3.89/1L$3.89Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOriginal Soy Milk · NZ · 1L$3.89/1L$3.89
New WorldOriginal Soy Milk · NZ · 1L$5.09/1L$5.09Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMilky Regular · 1L$4.80Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Vitasoy Soy Milk Milky Regular 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Vitasoy Soy Milk Milky Regular 1L is $3.39 at Woolworths NZ (7 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
