Pams Salsa Dip Hot — 300g

As of 4 Oct 2026, Pams Salsa Dip Hot 300g is cheapest at Pak'nSave at $3.09 ($1.03/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $3.09 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.09 — currently $3.09 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.09
Average
$3.09
Highest
$3.09
Lowest ever
$3.09 · Jul '26
Highest ever
$3.09 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Salsa Dip Hot · 300g

    $1.03/100g$3.09Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Pams

    PamsCheapest

    Pams Salsa Dip Hot · 300g

    $1.03/100g$3.09Pak'nSave

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Pams Salsa Dip Hot 300g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.09 ($1.03/100 g).
What is the unit price of Pams Salsa Dip Hot 300g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.03/100g.
What is the lowest price ever for Pams Salsa Dip Hot 300g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Salsa Dip Hot 300g is $3.09 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.09 at Pak'nSave.

Categories