Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash — 100ml
As of 4 Oct 2026, Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml is cheapest at Pak'nSave at $9.99 ($1.11/100 ml) in New Zealand — about 5% below the 2-retailer average of $10.49.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $16.29 — currently $9.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.00/100ml
- Average
- $1.00/100ml
- Highest
- $1.11/100ml
Pak'nSave · 100mlNow$1.11/100ml
New World · 100mlNow$1.61/100mlLow
Pak'nSave · 900mlLast seen 14 Jul$1.00/100ml
New World · 900mlLast seen 15 Jul$1.81/100ml
11 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ecostore | 100ml | $9.99 | $1.11/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Ecostore | 100ml | $10.99 | $1.61/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Ecostore | 100ml | $8.99 | $1.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ecostore | 900ml | $8.99 | $1.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ecostore | 900ml | $16.29 | $1.81/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

EcostoreBest
Pak'nSaveVanilla & Coconut · 100ml$1.00/100ml$8.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveVanilla & Coconut · 900ml$1.00/100ml$8.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveVanilla & Coconut · 100ml$1.11/100ml$9.99
New WorldVanilla & Coconut · 100ml$1.61/100ml$10.99
New WorldVanilla & Coconut · 900ml$1.81/100ml$16.29Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $9.99 ($1.11/100 ml).
- How much does Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml cost?
- Prices range from $9.99 to $10.99 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $10.49.
- What is the unit price of Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.11/100ml.
- Which supermarkets sell Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml?
- Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ecostore Vanilla & Coconut Body Wash 100ml is $8.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.99 at Pak'nSave.