Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ — 100g
As of 4 Oct 2026, Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ 100g is cheapest at Pak'nSave at $8.99 ($1.00/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $10.00 — currently $8.99 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.00/100g
- Average
- $1.00/100g
- Highest
- $1.00/100g
Pak'nSave · 100gNow$1.00/100gAll-time low
New World · 100gLast seen 15 Jul$1.00/100g
Pak'nSave · 900gLast seen 15 Jul$1.00/100g
7 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sard | 100g | $8.99 | $1.00/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Sard | 900g | $8.99 | $1.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sard | 100g | $8.99 | $1.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sard | 100g | $8.99 | $1.00/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Sard | 900g | $10.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

SardBest
Pak'nSaveSuper Power Stain Remover Powder Soaker · NZ · 100g$1.00/100g$8.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSuper Power Stain Remover Powder Soaker · NZ · 100g$1.00/100g$8.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSuper Power Stain Remover Powder Soaker · NZ · 100g$1.00/100g$8.99
Pak'nSave900g$1.00/100g$8.99Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ900g$10.00Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ 100g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $8.99 ($1.00/100 g).
- What is the unit price of Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ 100g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.00/100g.
- What is the lowest price ever for Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sard Super Power Stain Remover Powder Soaker · NZ 100g is $8.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $8.99 at Pak'nSave.