Pop'n'Good Popping Corn Standard — 500g
As of 4 Oct 2026, Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g is cheapest at Pak'nSave at $3.49 ($0.70/100 g) in New Zealand — about 5% below the 2-retailer average of $3.69.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.89 — currently $3.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $3.49
- Average
- $3.49
- Highest
- $3.49
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pop'n'Good | 500g | $3.49 | $0.70/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Pop'n'Good | 500g | $3.89 | $0.78/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.49 ($0.70/100 g).
- How much does Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g cost?
- Prices range from $3.49 to $3.89 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $3.69.
- What is the unit price of Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.70/100g.
- Which supermarkets sell Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g?
- Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pop'n'Good Popping Corn Standard 500g is $3.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $3.49 at Pak'nSave.
