Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ — 275g
As of 4 Oct 2026, Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ 275g is cheapest at New World at $7.49 ($2.72/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.70 at Woolworths NZ (29 Sept); highest: $7.50 — currently $7.49 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.51/100g
- Average
- $2.72/100g
- Highest
- $2.72/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ceres Organics | 275g | $7.49 | $2.72/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Ceres Organics | 275g | $6.89 | $2.51/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Ceres Organics | 250ml | $6.70 | — | In stock | 29 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ 275g cheapest?
- New World has the lowest price at $7.49 ($2.72/100 g).
- What is the unit price of Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ 275g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $2.72/100g.
- What is the lowest price ever for Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ 275g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ceres Organics Sriracha Chilli Sauce Organic · NZ 275g is $6.70 at Woolworths NZ (29 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $7.49 at New World.

