Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ — 120g
As of 4 Oct 2026, Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g is cheapest at Pak'nSave at $1.69 ($1.41/100 g) in New Zealand — about 12% below the 3-retailer average of $1.92.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.69 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $4.00 — currently $1.69 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $1.69
- Average
- $1.69
- Highest
- $4.00
12 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Only Organic | 120g | $1.69 | $1.41/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Only Organic | 120g | $1.79 | $1.91/100g | In stock | 4 Oct | |
| Only Organic | 120g | $1.69 | $1.41/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Only Organic | 120g | $2.29 | — | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Only OrganicBest
Pak'nSaveChicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ · 120g$1.11/100g–$1.41/100g$1.69–$4.00Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveChicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ · 120g$1.41/100g$1.69
New WorldChicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ · 120g$1.91/100g$1.79
Woolworths NZChicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ · 120g$2.29
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $1.69 ($1.41/100 g).
- How much does Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g cost?
- Prices range from $1.69 to $2.29 across 3 New Zealand supermarkets. The average price is $1.92.
- What is the unit price of Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.41/100g.
- Which supermarkets sell Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g?
- Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g is available at Pak'nSave, Woolworths NZ, and New World.
- What is the lowest price ever for Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Only Organic Chicken Sweetcorn & Brown Rice 6+ Months · NZ 120g is $1.69 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $1.69 at Pak'nSave.