Sun Valley Foods Semolina Standard — 600g

As of 4 Oct 2026, Sun Valley Foods Semolina Standard 600g is cheapest at Pak'nSave at $2.99 ($0.50/100 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $3.69 — currently $2.99 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$2.99
Average
$3.63
Highest
$3.69
Lowest ever
$2.99 · Oct '26
Highest ever
$3.69 · Sep '26
Trend
Down 19%
18% below average

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sun Valley Foods Semolina Standard

    Sun Valley Foods Semolina StandardCheapest

    600g

    $0.50/100g$2.99Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Sun Valley Foods Semolina Standard

    Sun Valley Foods Semolina StandardCheapest

    600g

    $0.50/100g$2.99Pak'nSave
1 brand available
New WorldPak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Sun Valley Foods Semolina Standard 600g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $2.99 ($0.50/100 g).
What is the unit price of Sun Valley Foods Semolina Standard 600g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.50/100g.
What is the lowest price ever for Sun Valley Foods Semolina Standard 600g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sun Valley Foods Semolina Standard 600g is $2.99 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $2.99 at Pak'nSave.