Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits — 185g
As of 4 Oct 2026, Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits 185g is cheapest at Pak'nSave at $3.49 ($1.89/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.49 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $5.99 — currently $3.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.89/100g
- Average
- $3.24/100g
- Highest
- $3.32/100g
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Griffin's | 185g | $3.49 | $1.89/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Griffin's | 185g | $5.99 | $3.24/100g | In stock | 1 Oct | |
| Griffin's | 185g | $5.19 | $2.81/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Griffin's | 185g | $4.00 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits 185g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.49 ($1.89/100 g).
- What is the unit price of Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits 185g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.89/100g.
- What is the lowest price ever for Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits 185g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Griffin's Chocolate Sultana Pasties Biscuits 185g is $3.49 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.49 at Pak'nSave.
