Old El Paso Taco Spice Mix — 30g
As of 4 Oct 2026, Old El Paso Taco Spice Mix 30g is cheapest at New World at $2.99 ($9.97/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $1.29 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $8.30 — currently $2.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.49/100g
- Average
- $6.75/100g
- Highest
- $9.63/100g
14 prices recorded · 9 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | 30g | $2.49 | $8.30/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 30g | $2.49 | $8.30/100g | In stock | 30 Sept | |
| Old El Paso | 30g | $2.99 | $9.97/100g | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 30g | $3.00 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Taco Spice Mix 30g cheapest?
- New World has the lowest price at $2.99 ($9.97/100 g).
- What is the unit price of Old El Paso Taco Spice Mix 30g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $9.97/100g.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Taco Spice Mix 30g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Taco Spice Mix 30g is $1.29 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $2.99 at New World.

