Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement — 500g
As of 4 Oct 2026, Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement 500g is cheapest at Pak'nSave at $18.89 ($3.78/100 g) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $16.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $18.89 — currently $18.89 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $16.79
- Average
- $16.80
- Highest
- $18.89
12% above average
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Healtheries | 500g | $18.89 | $3.78/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Healtheries | 500g | $16.79 | $3.36/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement 500g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $18.89 ($3.78/100 g).
- What is the unit price of Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement 500g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.78/100g.
- What is the lowest price ever for Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement 500g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Healtheries Vitaplan Vanilla Meal Replacement 500g is $16.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $18.89 at Pak'nSave.
