Pams Strawberry Tomatoes — 1kg

As of 30 Sept 2026, Pams Strawberry Tomatoes 1kg is cheapest at Pak'nSave at $3.99 ($22.17/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $8.99 — currently $3.99 at Pak'nSave. Tracked since Jun 2026.

Showing prices and history for this variant plus 20 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
$0.70/100g
Average
$0.70/100g
Highest
$0.90/100g
Lowest ever
$0.70/100g · Jul '26
Highest ever
$31.45/100g · Jul '26
Trend
Down 22%
At the average price

Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.

70 prices recorded · 34 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

New WorldIn stock
30 Sept
$6.99$0.70/100gBest
1kg
Pak'nSaveIn stock
30 Sept
$7.99$0.80/100g
PAK'nSAVE · 1kg
Pak'nSaveIn stock
30 Sept
$5.99–$6.99$0.86/100g–$1.00/100g
Pams · 1kg
New WorldIn stock
30 Sept
$6.99$1.00/100g
Pams · 1kg
New WorldIn stock
30 Sept
$2.99$1.66/100g
180g
Pak'nSaveIn stock
30 Sept
$3.99–$4.49$2.00/100g–$2.25/100g
Beekist · 200g
Pak'nSaveIn stock
30 Sept
$3.99–$5.59$2.22/100g–$3.11/100g
Pams · 1kg
Pak'nSaveIn stock
30 Sept
$4.49–$5.99$2.25/100g–$3.00/100g
Sunburst · 200g
New WorldIn stock
30 Sept
$4.79$2.40/100g
Sunburst · 200g
New WorldIn stock
30 Sept
$5.99$3.00/100g
Beekist · 1kg
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$7.99$0.80/100g
1kg
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$8.99$1.28/100g
Pams · 1kg
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$5.99$1.60/100g
Campari · 1kg
Pak'nSaveIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$6.29$3.15/100g
Beekist Angel · 1kg
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$6.49$3.25/100g
Beekist · 200g
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$5.99$3.33/100g
1kg
New WorldIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$6.49$3.61/100g
Beekist · 1kg
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$5.00
Woolworths Fresh · 180g
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$6.00
Woolworths Fresh · 600g
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$8.25
Fresh · perkg
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$6.50
Fresh · 750g
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$3.00
Woolworths Fresh · 180g
Woolworths NZIn stock
30 Sept
$6.00
Woolworths · 750g
Woolworths NZIn stock
Last seen 14 Julout of date · not compared
$3.80
Woolworths · 320g

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Pams Strawberry Tomatoes 1kg cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.99 ($22.17/1 kg).
What is the unit price of Pams Strawberry Tomatoes 1kg?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.22/100g.
What is the lowest price ever for Pams Strawberry Tomatoes 1kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Strawberry Tomatoes 1kg is $2.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $3.99 at Pak'nSave.