Coca Cola Soft Drink Classic Multipack Glass Bottles · NZ — 4 pack
Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (21 Jul); highest: $37.99. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 11 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.00/100ml
- Average
- $0.12/100ml
- Highest
- $0.21/100ml
73% above average
Pak'nSave · 2.25LNow$0.21/100ml
Pak'nSave · 1000Now$0.47/100ml
New World · 1000Now$0.53/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.53/100ml
Pak'nSave · 1LNow$0.67/100ml
Pak'nSave · 1LLast seen 15 Jul$0.35/100ml
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
61 prices recorded · 31 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Coca Cola | 2.25L | $4.69 | $0.21/100mlBest | In stock | 4 Oct | |
| Coca Cola | 2.25L | $3.79 | $0.24/100ml | In stock | 29 Sept | |
| Coca Cola | 1.5L | $3.99 | $0.27/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Coca Cola | 330ml | $24.99 | $0.42/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 1000 | $12.49 | $0.47/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Coca Cola | 1000 | $9.99 | $0.53/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 1L | $7.99 | $0.53/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Coca Cola | 1L | $8.99 | $0.60/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 1L | $3.99 | $0.67/100ml | In stock | 4 Oct | |
| Coca Cola | 600ml | $4.29 | $0.72/100ml | In stock | 1 Oct | |
| Coca Cola | 1L | $7.49 | $0.00/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 2.25L | $4.59 | $0.20/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1.5L | $3.99 | $0.27/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1L | $36.99–$37.99 | $0.31/100ml–$0.32/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 330ml | $18.79 | $0.32/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1L | $12.99–$14.99 | $0.35/100ml–$0.40/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1L | $7.99 | $0.53/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 1L | $3.99 | $0.67/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 18 pack | $18.99 | — | In stock | 29 Sept | |
| Coca Cola | 1.5L | $3.50 | — | In stock | 29 Sept | |
| Coca Cola | 1000 | $12.49 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 4 pack | $7.99 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 2.25L | $3.79 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 600ml | $4.29 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Coca Cola | 8 pack | $8.99 | — | In stock | 30 Junout of date · not compared |
$4.69$0.21/100mlBest
Coca Cola · 2.25L
$3.79$0.24/100ml
Coca Cola · 2.25L
$3.99$0.27/100ml
Coca Cola · 1.5L
$24.99$0.42/100ml
Coca Cola · 330ml
$12.49$0.47/100ml
Coca Cola · 1000
$9.99$0.53/100ml
Coca Cola · 1000
$7.99$0.53/100ml
Coca Cola · 1L
$8.99$0.60/100ml
Coca Cola · 1L
$3.99$0.67/100ml
Coca Cola · 1L
$4.29$0.72/100ml
Coca Cola · 600ml
$7.49$0.00/100ml
Coca Cola · 1L
$4.59$0.20/100ml
Coca Cola · 2.25L
$3.99$0.27/100ml
Coca Cola · 1.5L
$36.99–$37.99$0.31/100ml–$0.32/100ml
Coca Cola · 1L
$18.79$0.32/100ml
Coca Cola · 330ml
$12.99–$14.99$0.35/100ml–$0.40/100ml
Coca Cola · 1L
$7.99$0.53/100ml
Coca Cola · 1L
$3.99$0.67/100ml
Coca Cola · 1L
$18.99
Coca Cola · 18 pack
$3.50
Coca Cola · 1.5L
$12.49
Coca Cola · 1000
$7.99
Coca Cola · 4 pack
$3.79
Coca Cola · 2.25L
$4.29
Coca Cola · 600ml
$8.99
Coca Cola · 8 pack
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Coca ColaBest
Pak'nSave2.25L$1.33/1L$2.99Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSave2.25L$2.08/1L$4.69
New World2.25L$2.44/1L$3.79
Pak'nSaveCoke · 1.5L$2.66/1L$3.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCoke · 1.5L$2.66/1L$3.99
Pak'nSaveCans Drink Mini Soft · 1L$3.66/1L$5.49Last seen 22 Jul · not compared
New WorldSoft Drink Cans · 330ml$4.21/1L$24.99
Pak'nSaveSoft Drink Cans · 1000$4.73/1L$12.49
New WorldSoft Drink Cans · 1000$5.30/1L$9.99
Pak'nSaveCans Drink Mini Soft · 1L$5.33/1L$7.99
New WorldCans Drink Mini Soft · 1L$5.99/1L$8.99
Pak'nSaveCoke Coca Cola Soft Drink · NZ · 1L$6.65/1L$3.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveCoke Coca Cola Soft Drink · NZ · 1L$6.65/1L$3.99
New World600ml$7.15/1L$4.29
Woolworths NZCoke · 1.5L$3.50
Woolworths NZ2.25L$3.79Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ600ml$4.29Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZClassic Soft Drink Multipack Glass Bottles · NZ · 4 pack$7.99Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ8 pack$8.99Last seen 1 Jul · not compared
Woolworths NZ18 pack$18.99
Pak'nSave2.25L$2.04/1000ml$4.59Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft Drink Cans · 1L$3.11/1000ml–$3.20/1000ml$36.99–$37.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft Drink Cans · 330ml$3.16/1000ml$18.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft Drink Mini Cans · 1L$3.46/1000ml–$4.00/1000ml$12.99–$14.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveSoft Drink Cans · 1000$3.78/1000ml$9.99–$12.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveCans Drink Mini Soft · 1L$5.33/1000ml$7.99Last seen 15 Jul · not compared
New WorldSoft Drink Mini Cans · 1L$4.80/1000L$17.99Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Coca Cola Soft Drink Classic Multipack Glass Bottles · NZ 4 pack?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Coca Cola Soft Drink Classic Multipack Glass Bottles · NZ 4 pack is $2.99 at Pak'nSave (21 Jul), since we began tracking in Jun 2026.


