Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ — 670g
As of 4 Oct 2026, Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ 670g is cheapest at New World at $9.39 ($14.01/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: $8.29 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $9.39 — currently $9.39 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.24/100g
- Average
- $1.40/100g
- Highest
- $1.40/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ceres Organics | 670g | $9.39 | $1.40/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Ceres Organics | 1kg | $8.29 | $1.24/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ 670g cheapest?
- New World has the lowest price at $9.39 ($14.01/1 kg).
- What is the unit price of Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ 670g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.40/100g.
- What is the lowest price ever for Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ 670g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ceres Organics Whole Gherkins Organic · NZ 670g is $8.29 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.39 at New World.
