Empire Mild Curry Powder — 100g

As of 4 Oct 2026, Empire Mild Curry Powder 100g is cheapest at Pak'nSave at $4.69 ($0.47/10 g) in New Zealand.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: $4.69 at Pak'nSave (4 Oct); highest: $5.79 — currently $4.69 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price over time
Lowest
$4.69
Average
$5.54
Highest
$5.79
Lowest ever
$4.69 · Oct '26
Highest ever
$5.79 · Oct '26
Trend
Down 19%
15% below average

6 prices recorded · 5 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Empire Mild Curry Powder

    Empire Mild Curry PowderCheapest

    100g

    $0.47/10g$4.69Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Empire Mild Curry Powder

    Empire Mild Curry PowderCheapest

    100g

    $0.47/10g$4.69Pak'nSave
1 brand available
New WorldPak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Empire Mild Curry Powder 100g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $4.69 ($0.47/10 g).
What is the unit price of Empire Mild Curry Powder 100g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $4.70/100g.
What is the lowest price ever for Empire Mild Curry Powder 100g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Empire Mild Curry Powder 100g is $4.69 at Pak'nSave (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $4.69 at Pak'nSave.

Categories