Blueberries Standard — 125g
As of 30 Sept 2026, Blueberries Standard 125g is cheapest at Pak'nSave at $7.79 ($62.32/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $8.99 — currently $7.79 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $6.99
- Average
- $8.91
- Highest
- $8.99
1% above average
7 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| — | 125g | $7.79–$8.99 | $6.23/100g–$7.19/100gBest | In stock | 30 Sept |
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Blueberries Standard 125g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $7.79 ($62.32/1 kg).
- What is the unit price of Blueberries Standard 125g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $6.23/100g.
- What is the lowest price ever for Blueberries Standard 125g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Blueberries Standard 125g is $6.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $7.79 at Pak'nSave.
