Mrs Rogers Ground Cloves — 35g

As of 1 Oct 2026, Mrs Rogers Ground Cloves 35g is cheapest at Pak'nSave at $2.29 ($0.65/10 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $2.29 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $2.29 — currently $2.29 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$2.29
Average
$2.29
Highest
$2.29
Lowest ever
$2.29 · Oct '26
Highest ever
$2.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Mrs Rogers

    Mrs RogersCheapest

    Mrs Rogers Ground Cloves · 35g

    $0.65/10g$2.29Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1Mrs Rogers

    Mrs RogersCheapest

    Mrs Rogers Ground Cloves · 35g

    $0.65/10g$2.29Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Mrs Rogers

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mrs Rogers Ground Cloves 35g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $2.29 ($0.65/10 g).
What is the unit price of Mrs Rogers Ground Cloves 35g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $6.50/100g.
What is the lowest price ever for Mrs Rogers Ground Cloves 35g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mrs Rogers Ground Cloves 35g is $2.29 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $2.29 at Pak'nSave.