Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard — 1.5kg
As of 30 Sept 2026, Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard 1.5kg is cheapest at Pak'nSave at $28.49 ($18.99/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $28.49 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $29.49 — currently $28.49 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $28.49
- Average
- $28.49
- Highest
- $28.49
At the average price
9 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pams Finest | 1.5kg | $28.49 | $1.90/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Pams Finest | 1.5kg | $28.49 | $1.90/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Pams Finest | 1.5kg | $29.49 | $1.97/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard 1.5kg cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $28.49 ($18.99/1 kg).
- What is the unit price of Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard 1.5kg?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.90/100g.
- What is the lowest price ever for Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard 1.5kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pams Finest Fresh New Zealand Peking Spiced Butterflied Duck Standard 1.5kg is $28.49 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $28.49 at Pak'nSave.
