Philadelphia Protein Cream Cheese — 215g

As of 1 Oct 2026, Philadelphia Protein Cream Cheese 215g is cheapest at Pak'nSave at $5.49 ($2.55/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $5.49 — currently $5.49 at Pak'nSave. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.49
Average
$5.49
Highest
$5.49
Lowest ever
$5.49 · Oct '26
Highest ever
$5.49 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Philadelphia Protein Cream Cheese

    Philadelphia Protein Cream CheeseCheapest

    215g

    $2.55/100g$5.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Philadelphia Protein Cream Cheese

    Philadelphia Protein Cream CheeseCheapest

    215g

    $2.55/100g$5.49Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Philadelphia Protein Cream Cheese 215g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $5.49 ($2.55/100 g).
What is the unit price of Philadelphia Protein Cream Cheese 215g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.55/100g.
What is the lowest price ever for Philadelphia Protein Cream Cheese 215g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Philadelphia Protein Cream Cheese 215g is $5.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.49 at Pak'nSave.