Jack Link's Beef Jerky Original · NZ — 1kg
As of 30 Sept 2026, Jack Link's Beef Jerky Original · NZ 1kg is cheapest at Pak'nSave at $6.29 ($125.80/1 kg) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $1.69 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $7.39 — currently $6.29 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $12.58/100g
- Average
- $125.48/100g
- Highest
- $12,580.00/100g
Pak'nSave · 1kgNow$12.58/100gAll-time low
Pak'nSave · 50gLast seen 15 Jul$12.58/100g
New World · 1kgLast seen 15 Jul$147.80/100g
21 prices recorded · 15 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jack Link's | 1kg | $6.29 | $12.58/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Jack Link's | 1kg | $6.29 | $12.58/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Jack Link's | 50g | $6.29 | $12.58/100g–$125.80/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Jack Link's | 1kg | $7.39 | $147.80/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave- 1

Jack Link'sBest
Pak'nSaveOriginal Beef Jerky · NZ · 1kg$6.29/50g$6.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOriginal Beef Jerky · NZ · 1kg$125.80/1kg$6.29
Pak'nSaveOriginal · 50g$12.58/100g–$125.80/100g$6.29Last seen 15 Jul · not compared
New WorldOriginal Beef Jerky · NZ · 1kg$147.80/100g$7.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Jack Link's Beef Jerky Original · NZ 1kg cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.29 ($125.80/1 kg).
- What is the unit price of Jack Link's Beef Jerky Original · NZ 1kg?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $12.58/100g.
- What is the lowest price ever for Jack Link's Beef Jerky Original · NZ 1kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Jack Link's Beef Jerky Original · NZ 1kg is $1.69 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $6.29 at Pak'nSave.