Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt — 400g
As of 30 Sept 2026, Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g is cheapest at Pak'nSave at $6.29 ($1.57/100 g) in New Zealand — about 14% below the 2-retailer average of $7.29.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $6.29 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $8.29 — currently $6.29 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- $6.29
- Average
- $6.29
- Highest
- $6.29
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Puhoi Valley | 400g | $6.29 | $1.57/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Puhoi Valley | 400g | $8.29 | $2.07/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $6.29 ($1.57/100 g).
- How much does Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g cost?
- Prices range from $6.29 to $8.29 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $7.29.
- What is the unit price of Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $1.57/100g.
- Which supermarkets sell Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g?
- Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g is available at Pak'nSave and New World.
- What is the lowest price ever for Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Puhoi Valley Mango & Coconut Greek Yoghurt 400g is $6.29 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.29 at Pak'nSave.
