The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt — 850g
As of 1 Oct 2026, The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt 850g is cheapest at New World at $8.99 ($1.06/100 g) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $6.49 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $8.99 — currently $8.99 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.76/100g
- Average
- $1.00/100g
- Highest
- $1.00/100g
Pak'nSave · 100gNow$0.76/100gAll-time low
New World · 850gNow$1.06/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.82/100g
6 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Collective | 100g | $6.49 | $0.76/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| The Collective | 100g | $6.99 | $0.82/100g | In stock | 30 Sept | |
| The Collective | 850g | $8.99 | $1.06/100g | In stock | 1 Oct | |
| The Collective | 100g | $6.99 | $0.82/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt 850g cheapest?
- New World has the lowest price at $8.99 ($1.06/100 g).
- What is the unit price of The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt 850g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.06/100g.
- What is the lowest price ever for The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt 850g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Collective More Than Protein Natural Greek Yoghurt 850g is $6.49 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $8.99 at New World.
