Sealord Satay Tuna — 185g

As of 30 Sept 2026, Sealord Satay Tuna 185g is cheapest at Pak'nSave at $3.75 ($20.27/1 kg) in New Zealand — about 9% below the 2-retailer average of $4.13.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $3.75 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $4.50 — currently $3.75 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.75
Average
$3.75
Highest
$4.50
Lowest ever
$3.75 · Sep '26
Highest ever
$4.50 · Sep '26
Trend
Down 17%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sealord

    SealordCheapest

    Sealord Satay Tuna · 185g

    $20.27/1kg$3.75Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sealord

    SealordCheapest

    Sealord Satay Tuna · 185g

    $20.27/1kg$3.75Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSaveWoolworths NZ
  1. 1Sealord

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Sealord Satay Tuna 185g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.75 ($20.27/1 kg).
How much does Sealord Satay Tuna 185g cost?
Prices range from $3.75 to $4.50 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.13.
What is the unit price of Sealord Satay Tuna 185g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $2.03/100g.
Which supermarkets sell Sealord Satay Tuna 185g?
Sealord Satay Tuna 185g is available at Pak'nSave and Woolworths NZ.
What is the lowest price ever for Sealord Satay Tuna 185g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sealord Satay Tuna 185g is $3.75 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.75 at Pak'nSave.