Healtheries Chicken Potato Stix — 160g
As of 30 Sept 2026, Healtheries Chicken Potato Stix 160g is cheapest at Pak'nSave at $5.39 ($3.37/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.79 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $5.99 — currently $5.39 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.99/100g
- Average
- $3.16/100g
- Highest
- $4.79/100g
16 prices recorded · 12 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Healtheries | 160g | $5.39–$5.49 | $3.37/100g–$3.43/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Healtheries | 160g | $5.99 | $3.74/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Healtheries Chicken Potato Stix 160g cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $5.39 ($3.37/100 g).
- What is the unit price of Healtheries Chicken Potato Stix 160g?
- Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $3.37/100g.
- What is the lowest price ever for Healtheries Chicken Potato Stix 160g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Healtheries Chicken Potato Stix 160g is $4.79 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $5.39 at Pak'nSave.
