Campbell's Farmhouse Vegetable Soup — 495g
As of 30 Sept 2026, Campbell's Farmhouse Vegetable Soup 495g is cheapest at New World at $4.99 ($1.01/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $0.66 at New World (14 Jul); highest: $4.99 — currently $4.99 at New World. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.66/100g
- Average
- $0.81/100g
- Highest
- $0.91/100g
Pak'nSave · 100gNow$0.91/100g
New World · 495gNow$1.01/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$0.66/100g
8 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Campbell's | 100g | $4.49 | $0.91/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 495g | $4.99 | $1.01/100g | In stock | 30 Sept | |
| Campbell's | 100g | $0.66 | $0.66/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Campbell's | 100g | $4.99 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSave
Woolworths NZPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Campbell's Farmhouse Vegetable Soup 495g cheapest?
- New World has the lowest price at $4.99 ($1.01/100 g).
- What is the unit price of Campbell's Farmhouse Vegetable Soup 495g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.01/100g.
- What is the lowest price ever for Campbell's Farmhouse Vegetable Soup 495g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Campbell's Farmhouse Vegetable Soup 495g is $0.66 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is $4.99 at New World.
