Shana Okra Standard — 900g

As of 30 Sept 2026, Shana Okra Standard 900g is cheapest at Pak'nSave at $6.49 ($7.21/1 kg) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $6.49 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.49 — currently $6.49 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.49
Average
$6.49
Highest
$6.49
Lowest ever
$6.49 · Sep '26
Highest ever
$6.49 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Shana Okra Standard

    Shana Okra StandardCheapest

    900g

    $7.21/1kg$6.49Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Shana Okra Standard

    Shana Okra StandardCheapest

    900g

    $7.21/1kg$6.49Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSave
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Shana Okra Standard 900g cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $6.49 ($7.21/1 kg).
What is the unit price of Shana Okra Standard 900g?
Priced per 100g. Pak'nSave offers the best value at $0.72/100g.
What is the lowest price ever for Shana Okra Standard 900g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Shana Okra Standard 900g is $6.49 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.49 at Pak'nSave.