Azalea Grape Seed Oil — 1L

As of 30 Sept 2026, Azalea Grape Seed Oil 1L is cheapest at New World at $19.99 ($2.00/100 ml) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $17.99 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $19.99 — currently $19.99 at New World. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$17.99
Average
$19.99
Highest
$19.99
Lowest ever
$17.99 · Jul '26
Highest ever
$19.99 · Jul '26
Trend
Up 11%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Azalea

    AzaleaCheapest

    Azalea Grape Seed Oil · 1L

    $2.00/100ml$19.99New World

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1Azalea

    AzaleaCheapest

    Azalea Grape Seed Oil · 1L

    $2.00/100ml$19.99New World

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Azalea Grape Seed Oil 1L cheapest?
New World has the lowest price at $19.99 ($2.00/100 ml).
What is the unit price of Azalea Grape Seed Oil 1L?
Priced per 100ml. New World offers the best value at $2.00/100ml.
What is the lowest price ever for Azalea Grape Seed Oil 1L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Azalea Grape Seed Oil 1L is $17.99 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $19.99 at New World.