Schwarzkopf Extra Care Marrakesh Oil & Coconut Replenishing Shampoo — 100ml
Lowest recorded price: $8.89 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $18.99. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.47/100ml
- Average
- $2.22/100ml
- Highest
- $2.59/100ml
17% above average
Pak'nSaveLast seen 15 Jul$1.47/100ml
Pak'nSaveLast seen 15 Jul$2.59/100ml
New WorldLast seen 15 Jul$2.89/100ml
6 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Schwarzkopf | 100ml | $13.99 | $1.47/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Schwarzkopf | 100ml | $8.89–$10.35 | $2.22/100ml–$2.59/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Schwarzkopf | 100ml | $11.55 | $2.89/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Schwarzkopf | 400ml | $9.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| Schwarzkopf | 950ml | $18.99 | — | In stock | 30 Sept | |
| Schwarzkopf | 400ml | $10.35 | — | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$13.99$1.47/100ml
Schwarzkopf · 100ml
$8.89–$10.35$2.22/100ml–$2.59/100ml
Schwarzkopf · 100ml
$11.55$2.89/100ml
Schwarzkopf · 100ml
$9.99
Schwarzkopf · 400ml
$18.99
Schwarzkopf · 950ml
$10.35
Schwarzkopf · 400ml
Cheapest by brand
Cheapest store per item
Cheapest by product
Cheapest store per item
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

Pak'nSaveMarrakesh Oil & Coconut Replenishing · 100ml$1.47/100ml$13.99Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveExtra Care Marrakesh Oil & Coconut Replenishing · 100ml$2.22/100ml–$2.59/100ml$8.89–$10.35Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMarrakesh Oil & Coconut Replenishing · 100ml$2.89/100ml$11.55Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZ& Coconut Marrakesh Oil · 400ml$9.99
Pak'nSave& Coconut Marrakesh Oil · 400ml$10.35Last seen 15 Jul · not compared
Woolworths NZMarrakesh Oil & Coconut · 950ml$18.99
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Schwarzkopf Extra Care Marrakesh Oil & Coconut Replenishing Shampoo 100ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Schwarzkopf Extra Care Marrakesh Oil & Coconut Replenishing Shampoo 100ml is $8.89 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.

