Uncle Tobys Cheese Dip & Crackers LeSnak Cheddar — 100g
Lowest recorded price: $5.50 at Woolworths NZ (21 Jul); highest: $6.89. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.54/100g
- Average
- $4.54/100g
- Highest
- $5.22/100g
15% above average
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Uncle Tobys | 100g | $6.89 | $5.22/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Uncle Tobys | 100g | $5.99 | $4.54/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Uncle Tobys | 100g | $5.99 | $4.54/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Uncle Tobys | 132g | $5.50 | — | In stock | 21 Julout of date · not compared |
$6.89$5.22/100gBest
Uncle Tobys · 100g
$5.99$4.54/100g
Uncle Tobys · 100g
$5.99$4.54/100g
Uncle Tobys · 100g
$5.50
Uncle Tobys · 132g
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
Pak'nSave
Woolworths NZ- –

Uncle TobysBest
Woolworths NZTasty Cheese · 132g$5.50Last seen 22 Jul · not compared
Pak'nSaveLeSnak Cheddar Cheese Dip & Crackers · 100g$4.54/100g$5.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveLeSnak Tasty Cheese Dip & Crackers · 100g$4.54/100g$5.99Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveLeSnak Tasty Cheese Dip & Crackers · 100g$5.22/100g$6.89
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Uncle Tobys Cheese Dip & Crackers LeSnak Cheddar 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Uncle Tobys Cheese Dip & Crackers LeSnak Cheddar 100g is $5.50 at Woolworths NZ (21 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
