Arataki Multi-Flora With Manuka Honey — 100g
Lowest recorded price: $1.70 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $17.49. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.70/100g
- Average
- $1.70/100g
- Highest
- $2.06/100g
21% above average
Pak'nSave · 500gNow$2.06/100g
New World · 500gNow$2.48/100g
New World · 250gNow$2.56/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$1.75/100g
Pak'nSave · 100gLast seen 15 Jul$2.30/100g
New World · 100gLast seen 15 Jul$2.48/100g
Showing the most tracked lines. Filter by retailer or brand to focus.
13 prices recorded · 7 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arataki | 500g | $10.29 | $2.06/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Arataki | 500g | $12.39 | $2.48/100g | In stock | 30 Sept | |
| Arataki | 250g | $6.39 | $2.56/100g | In stock | 30 Sept | |
| Arataki | 100g | $17.49 | $1.75/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Arataki | 100g | $5.75 | $2.30/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Arataki | 100g | $12.39 | $2.48/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Arataki | 100g | $6.39 | $2.56/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$10.29$2.06/100gBest
Arataki · 500g
$12.39$2.48/100g
Arataki · 500g
$6.39$2.56/100g
Arataki · 250g
$17.49$1.75/100g
Arataki · 100g
$5.75$2.30/100g
Arataki · 100g
$12.39$2.48/100g
Arataki · 100g
$6.39$2.56/100g
Arataki · 100g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

AratakiBest
Pak'nSaveMulti-Flora With Manuka Honey · 100g$1.75/100g$17.49Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveMulti-Flora With Manuka · 500g$2.06/100g$10.29
Pak'nSaveHoney Manuka Multi-Flora With · 100g$2.30/100g$5.75Last seen 15 Jul · not compared
New WorldHoney Manuka Multi-Flora With · 100g$2.48/100g$12.39Last seen 15 Jul · not compared
New WorldMulti-Flora With Manuka · 500g$2.48/100g$12.39
New WorldMulti-Flora With Manuka · 250g$2.56/100g$6.39
New WorldMulti-Flora With Manuka Honey · 100g$2.56/100g$6.39Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Arataki Multi-Flora With Manuka Honey 100g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Arataki Multi-Flora With Manuka Honey 100g is $1.70 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
