DYC White Wine Vinegar — 750ml

As of 30 Sept 2026, DYC White Wine Vinegar 750ml is cheapest at Pak'nSave at $3.89 ($0.52/100 ml) in New Zealand — about 7% below the 2-retailer average of $4.19.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $3.89 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $4.49 — currently $3.89 at Pak'nSave. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.89
Average
$3.89
Highest
$4.49
Lowest ever
$3.89 · Sep '26
Highest ever
$4.49 · Sep '26
Trend
Down 13%
At the average price

4 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1DYC

    DYCCheapest

    DYC White Wine Vinegar · 750ml

    $0.52/100ml$3.89Pak'nSave

Cheapest by product

Ranked per 100 ml at each item's cheapest store

  1. 1DYC

    DYCCheapest

    DYC White Wine Vinegar · 750ml

    $0.52/100ml$3.89Pak'nSave
1 brand available
Pak'nSaveWoolworths NZ
  1. 1DYC

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is DYC White Wine Vinegar 750ml cheapest?
Pak'nSave has the lowest price at $3.89 ($0.52/100 ml).
How much does DYC White Wine Vinegar 750ml cost?
Prices range from $3.89 to $4.49 across 2 New Zealand supermarkets. The average price is $4.19.
What is the unit price of DYC White Wine Vinegar 750ml?
Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.52/100ml.
Which supermarkets sell DYC White Wine Vinegar 750ml?
DYC White Wine Vinegar 750ml is available at Pak'nSave and Woolworths NZ.
What is the lowest price ever for DYC White Wine Vinegar 750ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for DYC White Wine Vinegar 750ml is $3.89 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.89 at Pak'nSave.