Edmonds Instant Dry Yeast — 12 x 8g

As of 1 Oct 2026, Edmonds Instant Dry Yeast 12 x 8g is cheapest at New World at $6.29 ($6.55/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $6.29 at New World (1 Oct); highest: $6.29 — currently $6.29 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.29
Average
$6.29
Highest
$6.29
Lowest ever
$6.29 · Oct '26
Highest ever
$6.29 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Edmonds

    EdmondsCheapest

    Edmonds Instant Dry Yeast · 12 x 8g

    $6.55/100g$6.29New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Edmonds

    EdmondsCheapest

    Edmonds Instant Dry Yeast · 12 x 8g

    $6.55/100g$6.29New World
1 brand available
New World
  1. 1Edmonds

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Edmonds Instant Dry Yeast 12 x 8g cheapest?
New World has the lowest price at $6.29 ($6.55/100 g).
What is the unit price of Edmonds Instant Dry Yeast 12 x 8g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $6.55/100g.
What is the lowest price ever for Edmonds Instant Dry Yeast 12 x 8g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Edmonds Instant Dry Yeast 12 x 8g is $6.29 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $6.29 at New World.