Anchor Protein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt — 950g
Lowest recorded price: $2.49 at New World (14 Jul); highest: $9.89. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $0.63/100g
- Average
- $0.80/100g
- Highest
- $0.93/100g
8% above average
Pak'nSave · 100gNow$0.86/100g
Pak'nSave · 950gNow$0.93/100g
New World · 100gNow$1.04/100gLow
Pak'nSave · 100gNow$1.09/100g
New World · 100gNow$2.49/100g
23 prices recorded · 13 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anchor | 100g | $8.19 | $0.86/100g | In stock | 11 Aug | |
| Anchor | 100g | $8.79 | $0.93/100g | In stock | 14 Jul | |
| Anchor | 950g | $8.79 | $0.93/100g | In stock | 14 Jul | |
| Anchor | 100g | $8.49 | $1.00/100g | In stock | 14 Jul | |
| Anchor | 100g | $8.59 | $1.04/100gBest | In stock | 29 Sept | |
| Anchor | 100g | $4.89 | $1.09/100g | In stock | 14 Jul | |
| Anchor | 100g | $2.49 | $2.49/100g | In stock | 14 Jul | |
| Anchor | 180g | $3.00 | — | In stock | 14 Jul |
$8.19$0.86/100g
Anchor · 100g
$8.79$0.93/100g
Anchor · 100g
$8.79$0.93/100g
Anchor · 950g
$8.49$1.00/100g
Anchor · 100g
$8.59$1.04/100gBest
Anchor · 100g
$4.89$1.09/100g
Anchor · 100g
$2.49$2.49/100g
Anchor · 100g
$3.00
Anchor · 180g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave
Woolworths NZ- 1

AnchorBest
Pak'nSaveMixed Berry · 100g$0.86/100g$8.19
Pak'nSaveMixed Berry · 950g$0.93/100g$8.79
Pak'nSaveMixed Berry · 100g$0.93/100g$8.79
Pak'nSaveProtein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt · 100g$1.00/100g$8.49
New WorldProtein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt · 100g$1.04/100g$8.59
Pak'nSaveProtein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt · 100g$1.09/100g$4.89
New WorldMixed Berry · 100g$2.49/100g$2.49
Woolworths NZMixed Berry · 180g$3.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Anchor Protein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt 950g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Anchor Protein+ Mixed Berry Greek Style Yoghurt 950g is $2.49 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
