The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie — 1L
As of 30 Sept 2026, The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie 1L is cheapest at Pak'nSave at $4.99 ($4.99/1 L) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $4.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $6.75 — currently $4.99 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $0.50/100ml
- Average
- $0.53/100ml
- Highest
- $0.53/100ml
5 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Homegrown Juice Company | 1L | $4.99–$5.29 | $0.50/100ml–$0.53/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| The Homegrown Juice Company | 1L | $6.75 | $0.68/100ml | In stock | 30 Sept | |
| The Homegrown Juice Company | 1L | $4.99 | $0.50/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie 1L cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $4.99 ($4.99/1 L).
- What is the unit price of The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie 1L?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $0.50/100ml.
- What is the lowest price ever for The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie 1L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Homegrown Juice Company Berry Fruit Smoothie 1L is $4.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.99 at Pak'nSave.
