Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ — 200ml
As of 1 Oct 2026, Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ 200ml is cheapest at Pak'nSave at $3.50 ($1.75/100 ml) in New Zealand.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: $3.50 at Pak'nSave (1 Oct); highest: $26.99 — currently $3.50 at Pak'nSave. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- $1.75/100ml
- Average
- $1.75/100ml
- Highest
- $3.18/100ml
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Head & Shoulders | 200ml | $3.50 | $1.75/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Head & Shoulders | 100ml | $3.50 | $1.75/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Head & Shoulders | 100ml | $26.99 | $3.18/100ml | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 ml at each item's cheapest store
Pak'nSave- 1

Head & ShouldersBest
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ 200ml cheapest?
- Pak'nSave has the lowest price at $3.50 ($1.75/100 ml).
- What is the unit price of Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ 200ml?
- Priced per 100ml. Pak'nSave offers the best value at $1.75/100ml.
- What is the lowest price ever for Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ 200ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Head & Shoulders Smooth Silky Shampoo Anti Dandruff · NZ 200ml is $3.50 at Pak'nSave (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $3.50 at Pak'nSave.