Gopala Natural Yoghurt — 750g

As of 30 Sept 2026, Gopala Natural Yoghurt 750g is cheapest at New World at $4.79 ($0.64/100 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $4.50 at Woolworths NZ (7 Jul); highest: $4.79 — currently $4.79 at New World. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$4.50
Average
$4.51
Highest
$4.79
Lowest ever
$4.50 · Jul '26
Highest ever
$4.79 · Sep '26
Trend
Up 6%
6% above average

5 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Gopala

    GopalaCheapest

    Gopala Natural Yoghurt · 750g

    $0.64/100g$4.79New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Gopala

    GopalaCheapest

    Gopala Natural Yoghurt · 750g

    $0.64/100g$4.79New World

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Gopala Natural Yoghurt 750g cheapest?
New World has the lowest price at $4.79 ($0.64/100 g).
What is the unit price of Gopala Natural Yoghurt 750g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $0.64/100g.
What is the lowest price ever for Gopala Natural Yoghurt 750g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Gopala Natural Yoghurt 750g is $4.50 at Woolworths NZ (7 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.79 at New World.