The Spice Trader Fennel Seeds Standard — 30g

As of 30 Sept 2026, The Spice Trader Fennel Seeds Standard 30g is cheapest at New World at $3.89 ($1.30/10 g) in New Zealand.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: $3.89 at New World (30 Sept); highest: $3.89 — currently $3.89 at New World. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$3.89
Average
$3.89
Highest
$3.89
Lowest ever
$3.89 · Sep '26
Highest ever
$3.89 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1The Spice Trader Fennel Seeds Standard

    The Spice Trader Fennel Seeds StandardCheapest

    30g

    $1.30/10g$3.89New World

Cheapest by product

Ranked per 10 g at each item's cheapest store

  1. 1The Spice Trader Fennel Seeds Standard

    The Spice Trader Fennel Seeds StandardCheapest

    30g

    $1.30/10g$3.89New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is The Spice Trader Fennel Seeds Standard 30g cheapest?
New World has the lowest price at $3.89 ($1.30/10 g).
What is the unit price of The Spice Trader Fennel Seeds Standard 30g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $13.00/100g.
What is the lowest price ever for The Spice Trader Fennel Seeds Standard 30g?
The lowest price OpenOrder has recorded for The Spice Trader Fennel Seeds Standard 30g is $3.89 at New World (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $3.89 at New World.