Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese — 150g

As of 1 Oct 2026, Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese 150g is cheapest at New World at $5.99 ($3.99/100 g) in New Zealand.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: $5.99 at New World (1 Oct); highest: $5.99 — currently $5.99 at New World. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$5.99
Average
$5.99
Highest
$5.99
Lowest ever
$5.99 · Oct '26
Highest ever
$5.99 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese

    Bouton d'or Basil Pesto Feta CheeseCheapest

    150g

    $3.99/100g$5.99New World

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese

    Bouton d'or Basil Pesto Feta CheeseCheapest

    150g

    $3.99/100g$5.99New World
1 brand available
New World
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese 150g cheapest?
New World has the lowest price at $5.99 ($3.99/100 g).
What is the unit price of Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese 150g?
Priced per 100g. New World offers the best value at $3.99/100g.
What is the lowest price ever for Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Bouton d'or Basil Pesto Feta Cheese 150g is $5.99 at New World (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $5.99 at New World.