Little Bellies Banana Softcorn Organic · NZ — g
Lowest recorded price: $2.19 at Pak'nSave (14 Jul); highest: $4.79. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $2.19/100g
- Average
- $28.59/100g
- Highest
- $28.63/100g
45% below average
Pak'nSave · 30gNow$15.63/100g
Pak'nSave · 100gNow$28.63/100g
New World · 100gNow$34.88/100g
New World · 30gLast seen 15 Jul$15.97/100g
Pak'nSave · gLast seen 14 Jul$19.08/100g
10 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Little Bellies | 30g | $4.69 | $15.63/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Little Bellies | 100g | $2.29 | $28.63/100g | In stock | 30 Sept | |
| Little Bellies | 100g | $2.79 | $34.88/100g | In stock | 30 Sept | |
| Little Bellies | 30g | $4.79 | $15.97/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Little Bellies | g | $2.29 | $19.08/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared | |
| Little Bellies | 100g | $2.29 | $28.63/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
$4.69$15.63/100gBest
Little Bellies · 30g
$2.29$28.63/100g
Little Bellies · 100g
$2.79$34.88/100g
Little Bellies · 100g
$4.79$15.97/100g
Little Bellies · 30g
$2.29$19.08/100g
Little Bellies · g
$2.29$28.63/100g
Little Bellies · 100g
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
1 brand available
New World
Pak'nSave- 1

Little BelliesBest
Pak'nSaveBanana · 30g$15.63/100g$4.69
New WorldOrganic Banana Softcorn · 30g$15.97/100g$4.79Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOrganic Banana Softcorn · NZ · g$19.08/100g$2.29Last seen 14 Jul · not compared
Pak'nSaveOrganic Banana Softcorn · 100g$28.63/100g$2.29Last seen 15 Jul · not compared
Pak'nSaveOrganic Banana Softcorn · 100g$28.63/100g$2.29
New WorldOrganic Banana Softcorn · 100g$34.88/100g$2.79
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Little Bellies Banana Softcorn Organic · NZ g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Little Bellies Banana Softcorn Organic · NZ g is $2.19 at Pak'nSave (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026.
