Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers — 60g
As of 30 Sept 2026, Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers 60g is cheapest at New World at $4.05 ($6.75/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $2.99 at Pak'nSave (30 Sept); highest: $4.05 — currently $4.05 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $4.98/100g
- Average
- $5.12/100g
- Highest
- $5.12/100g
5 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rutherford & Meyer | 100g | $2.99 | $4.98/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Rutherford & Meyer | 60g | $4.05 | $6.75/100g | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New World
Pak'nSavePrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers 60g cheapest?
- New World has the lowest price at $4.05 ($6.75/100 g).
- What is the unit price of Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers 60g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $6.75/100g.
- What is the lowest price ever for Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers 60g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Rutherford & Meyer Garlic Olive Oil Gourmet Wafers 60g is $2.99 at Pak'nSave (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $4.05 at New World.
