Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt — 800g
As of 30 Sept 2026, Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt 800g is cheapest at New World at $9.69 ($1.21/100 g) in New Zealand.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: $9.29 at New World (14 Jul); highest: $9.69 — currently $9.69 at New World. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- $1.16/100g
- Average
- $1.21/100g
- Highest
- $1.21/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Meadow Fresh | 800g | $9.69 | $1.21/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Meadow Fresh | 100g | $9.29 | $1.16/100g | In stock | 14 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
New WorldPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt 800g cheapest?
- New World has the lowest price at $9.69 ($1.21/100 g).
- What is the unit price of Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt 800g?
- Priced per 100g. New World offers the best value at $1.21/100g.
- What is the lowest price ever for Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Meadow Fresh Kalo Black Doris Plum Greek Yoghurt 800g is $9.29 at New World (14 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is $9.69 at New World.
